Що з себе представляють паливні брикети:

Паливні брикети є продуктом пресування відходів деревини . Паливні брикети робляться без хімічного впливу під високим тиском. У основі технології виробництва деревних паливних брикетів лежить процес пресування дрібно подрібнених сухих відходів деревини (тирси, тріски, кори).

briquettes brykety брикети ruf еко eco

Паливні брикети кращі за дрова

Деревні паливні брикети мають широку сферу застосування і можуть використовуватися для усіх видів топок, котлів, відмінно горять в камінах і печах, грилях . Упаковку брикетів цілком можна узяти з собою на природу замість дров. Обезводнення деревини вимагає значних витрат енергії як при прямому спалюванні, газифікації і так далі, так і при попередній сушці. Таким чином, енергетичне використання первинних видів деревного палива (дров) з відносною вологістю 45% − 60% , що в 1,8 − 3,5 раз знижує теплотворну здатність деревини. Вологість деревинного палива істотно впливає також на механізми і ефективність процесів горіння і теплообміну.

Екологічні результати використання паливних брикетів

Викиди твердих часток в димар: при роботі на вугіллі спостерігається дим сірого кольору, при роботі на брикетах дим безбарвний, прозорий. Викиди сажі золи і інших твердих часток при спалюванні брикетів практично відсутні. Кількість золи при використанні брикетів мінімальна, очищення простору під колосниками досить робити 1 раз на добу. Золу можна використати для добрива і розкислювання грунту, на відміну від проблеми з утилізацією шлаку, що утворюється при використанні кам'яного вугілля.

Соціальні результати використання паливних брикетів

Застосування паливних брикетів істотно покращує умови праці кочегарів в порівнянні з роботою котельної на вугіллі: відсутні вугільний пил і бруд; спрощується і полегшується подання палива в топку; не потрібно часте видалення шлаку (що має високу температуру і горіння, що виділяє газоподібні продукти, в т.ч. чадний газ).